Raudzes Mišels de Montēņs

ISBN:

Published: 2010

Paperback

240 pages


Description

Raudzes  by  Mišels de Montēņs

Raudzes by Mišels de Montēņs
2010 | Paperback | PDF, EPUB, FB2, DjVu, AUDIO, mp3, RTF | 240 pages | ISBN: | 8.11 Mb

Šajā izdevumā pirmoreiz latviski publicētas franču 16. gadsimta domātāja Mišela de Montēņa (1533-1592) esejas no trešās grāmatas - dzejnieces Dagnijas Dreikas tulkojumā.Montēņa darbs (pirmā un otrā grāmata) nāca klajā 1580. gadā un īsā laikāMoreŠajā izdevumā pirmoreiz latviski publicētas franču 16. gadsimta domātāja Mišela de Montēņa (1533-1592) esejas no trešās grāmatas - dzejnieces Dagnijas Dreikas tulkojumā.Montēņa darbs (pirmā un otrā grāmata) nāca klajā 1580.

gadā un īsā laikā pieredzēja vairākus atkārtotus izdevumus. 1588. gadā pirmoreiz publicēta trešā grāmata, kas tapusi laikā, kad Montēņs bija pārlaidis mēra epidēmiju un piedzīvoja niknas katoļu un hugenotu sadursmes, feodālo grupējumu cīņu par varu, vispārējas jukas, vardarbību, kas bija kļuvusi par normu, un draudošu valsts bojāeju, kā arī paša novecošanos un slimību pieredzi, par ko viņš vēsta tikpat nesaudzīgi un objektīvi kā par sociālajām norisēm.

Tādējādi trešā grāmata iepriekšējās divās atklāto domu un spriedumu pasauli nenojauc, tomēr būtiski papildina ar dramatiskām juku laika ainām un jauniem redzespunktiem cilvēka dienišķās muļķības un prāta iespēju vērtējumā.Šajā ilgajā starplaikā (kopš eseju pirmā izdevuma) esmu paguvis novecot, bet gudrības manī, protams, nav radies ne par nieku vairāk.

Toreizējais es un tagadējais es ir gluži atšķirīgi cilvēki, un es tiešām neņemos atbildēt, kurš no abiem labāks. Ja mēs taisnā ceļā soļotu pretī pilnībai, tad vecums būtu cilvēka mūža labākais laiks. Bet mūsu virzība drīzāk ir kā dzērāja gaita: grīļīga, ļodzīga, aplama - pēc vēja iegribas šūpotas niedres līgošanās, - tā izteicies pats autors.Kopš tā laika aizritējušos vairāk nekā 400 gados Montēņa darbs pētīts un komentēts, izdots atkārtoti, tulkots daudzās valodās, citēts, analizēts, apstrīdēts un cildināts - vārdu sakot, pieredzējis visu, kas lemts klasiskiem tekstiem.Inta ČaklāEnter the sum

Related Archive BooksRelated Books


Comments

Comments for "Raudzes":


vagabundohitech.com

©2013-2015 | DMCA | Contact us